Саакашвілі хворий на туберкульоз. Крім того, у 55-річного політика розвивається деменція. Наприкінці минулого місяця стало відомо, що в організмі політика виявили сліди смертельної отрути.
Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що Україна офіційно звернулася до Грузії з проханням віддати їх громадянина та колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі Україні чи будь-якій іншій європейській країні. Про це у неділю, 8 січня, повідомляє 1TV.
При цьому Подоляк зазначив, що на відміну від Росії Україна не втручається в “суверенні справи інших країн” і не дає жодних порад, саме тому пропозиція передати нашій країні Саакашвілі є офіційною.
“Я дуже симпатизую Михайлу Миколайовичу. Я поважаю його, бо він є фігурою історичного масштабу. Наша офіційна позиція – передати Саакашвілі нам на лікування. З боку Росії точно не буде військово-агресивних результатів. І якщо ви не хочете передавати його безпосередньо в Україну , переведіть його в будь-яку третю європейську країну, де можна надати ту медичну допомогу, яку, на жаль, не можна надати в Грузії. відомі люди роблять про це публічні заяви”, – сказав Подоляк.
Водночас, Подоляк підкреслив, що його позиція радикальніша порівняно з офіційною, оскільки він вважає, що “уряд Грузії навмисно хоче ввести Грузію в історію як держава, яка навмисно катувала свого президента у в’язниці”.
“Я думаю, що уряд Грузії навмисно хоче ввести Грузію в історію як чорну пляму, як держава, яка навмисно катувала свого президента у в’язниці. Ось так це виглядає для мене. Даю просту пораду, без втручання, говорю їм прямо – представники чинної влади, держави в цілому, депутати правлячої партії, тієї партії, яка чомусь так любить Росію, не чиніть так, що самі впишете себе в історію Грузії чорними літерами”, – сказав Подоляк.
Радник керівника ВП навіть заявив, що за бажанням Грузії може особисто приїхати і забрати Саакашвілі.
Нагадаємо, президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що на запитання, чи помилує вона своїм указом колишнього президента Михайла Саакашвілі, “відповідь буде дано, коли буде дана відповідь”.
Зазначимо, вступ Грузії до ЄС безпосередньо пов’язаний із справою колишнього президента країни Саакашвілі. Зокрема, Європарламент не підтримає вступ Грузії до блоку, якщо політик помре у в’язниці.