У столичному мікрорайоні Виноградар повністю висохло Синє озеро. В обмілінні водойми місцеві звинувачують забудовника, який звів багатоповерхівку і підземний паркінг. Це могло вплинути на підземні води.
Чому Синє озеро висохло
“Повністю висохло, загинуло Синє озеро на Виноградарі. Перлина району. Місце, де я виріс. Тут колись жили і розмножувалися болотяні черепахи, та безліч інших видів тварин… Екосистема знищена практично безповоротно. Озеро померло, так і не дочекавшись допомоги з бюджету міста, який нібито виділив його ще кілька років тому”, – написав чоловік.
Він зазначає, що водойма висохла через будівництво нової багатоповерхівки поблизу і підземного паркінгу у ній.
“Дуже шкода, бо життя своє озеро віддало за побудову страшної сірої багатоповерхівки, яку так і не довели до ладу. Однієї з багатьох багатоповерхівок міста… А озеро таке було одне, іншого такого немає і не буде”, – додав Сторожук.
У коментарях до посту користувачі соцмережі вимагають пояснень від Київської міської державної адміністрації, втім поки вона ніяк не відреагувала.
Синє озеро повністю висохло (фото: Facebook.com/Михайла Сторожук)
Відновити озеро планували ще 7 років тому
Відновлення Синього озера, як природоохоронного об’єкта було розпочато ще 2016 року. Тоді водойму закріпили за КП “Плесо”, а за рік до цього прилегла територія отримала статус парку.
Тоді розроблявся комплекс заходів на збереження екосистеми – в озері на той час водилося кілька видів риб, ондатри та качки.
У 2018 році озеро було повноводним, на його березі відпочивало багато місцевих.
Коли водойма обміліла, активісти забили на сполох. КП “Плесо” провело тендер з відновлення озера. Планувалось розчистити територію загальною площею 42 гектара на глибину до 5 метрів, а також укріпити берегову лінії в деяких місцях габіонами, щоби у воду не сповзав ґрунт. Роботи мали розпочатись у вересні 2023 року.
Синє озеро колись було таким (фото: Вікіпедія)