Сьогодні прийнято план підготовки українських пілотів на F-16, погоджено передачу Україні сотні ракет до ППО, а також створено нову “коаліцію”.
В Брюсселі завершились 13-ті переговори Контактної групи з питань оборони України. Пріоритетами нової зустріч у форматі Рамштайн стало забезпечення Сухопутних сил, систем ППО, а також навчання українських пілотів на винищувачах F-16.
Окрім цього міністри оборони Люксембургу та Естонії погодились взяти на себе головну роль у створенні нової “коаліції”.
Коли Україна зможе використовувати F-16
Нідерланди та Данія заявили про плани навчання українських пілотів на сучасних винищувачах, включаючи F-16. Як уточнив міністр оборони США Ллойд Остін, під час сьогоднішньої зустрічі обговорювали план щодо навчань українських пілотів і він має просуватися вперед. А через місяць після цього можна буде побачити серйозні зміни.
“Ми продовжуємо працювати з Данією та Нідерландами разом для виконання цього плану, але для цього потрібен час, і ми справді досить серйозно просуваємося з виконання цього плану, працюючи з іншими партнерами”, – додав Остін.
В свою чергу очільник Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі зазначив, що ще зарано говорити про те, коли літаки F-16 можна буде долучити до війни.
“Ми зараз лише на початковій стадії планового процесу. Кілька країн бажають вступити, допомогти. Ще дуже зарано поки говорити щодо того, коли можна буде F-16 долучити до бою в Україні. Ще нам потрібно багато що зробити, різні системи допомоги, щоб воно вже було задіяно тільки тоді”, – сказав Міллі.
Інша військова допомога
Загалом, Остін заявив, що союзники дбають про нагальні потреби України і реагують на мінливу ситуацію на полі бою. Він також прокоментував незначні втрати ЗСУ на Запорізькому напрямку.
“Це – війна. Тому ми знаємо, що бойові втрати будуть з обох боків… Бойові пошкодження будуть і надалі. Я думаю, що росіяни показали нам ті ж самі 5 одиниць техніки десь тисячу разів із десяти різних ракурсів. Але, якщо відверто, українці досі мають багато бойових спроможностей”, – додав очільник Пентагону.
Остін також розповів про іншу військову допомогу союзників:
- Канада виділяє ще 500 млн. долларів на снаряди ППО, щоб захистити небо України;
- США, Великобританія, Данія та Нідерланди відправлять Україні сотні ракет для ППО;
- Німеччина та Польща зобов’язуються обслуговувати танки Leopard;
- Норвегія та Німеччина анонсували багаторічні пакети;
- Данія заявила про виділення пакету довгострокової військової допомоги на 2,6 мільярда доларів;
- Данія та Нідерланди передадуть Україні ще 14 танків Leopard 2.
Марк Міллі додав, що зараз українські військові проходять підготовку у 40 навчальних центрах на трьох континентах.
“У рамках міжнародних зусиль прямо зараз відбувається навчання більш ніж 6 тисяч українців. Відкрито понад 40 навчальних центрів, залучено 33 країни на трьох континентах – це все відбувається з початку повномасштабного вторгнення”, – сказав він.
За його словами, від початку повномасштабного вторгнення західні країни підготували понад 60 тисяч українських військових.
“США надаватимуть Україні озброєння доти, доки Росія не припинить агресію… Сотні тисяч росіян окопалися і чекають на українців. Це буде важка битва. Але Україна все одно переможе!”, – додав він.
Нова “коаліція”
В свою чергу міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що під час зустрічі у форматі Раймштайн домовився створити ще одну “коаліцію” союзників України.
Нагадаємо, що раніше Київ та його союзники створили “танкову коаліцію” та “авіаційну”, тепер, за словами глави Міноборони, з’являється “IT-коаліція”.
“Сьогодні на засіданні мої колеги Франсуа Бауш та Ханно Певкур підтримали мою ідею створення “IT-коаліції” в рамках Рамштайну”, – написав він у Twitter.
Міністри оборони Люксембургу та Естонії готові взяти на себе керівну роль у створенні цієї групи.
“Так що на горизонті вже не за горами ще одна коаліція, яка забезпечить перемогу України. Це обов’язково переросте на щось, що надихає”, – додав Резніков.