Пилові бурі стають усе частішими і тепер накривають навіть ті регіони, де раніше про них практично не знали. За даними науковців, ситуація лише погіршуватиметься із часом, пише британське видання The Telegraph, передає УНІАН, інформує СМАРТЕР.
Згідно з даними ООН, піщані та пилові бурі стають “все більш частими та сильними” у багатьох частинах земної кулі. В першу чергу від них страждають пустельні та степові регіони планети. Наприклад, на Великих рівнинах Америки кількість таких подій подвоїлася за останні два десятиліття. А, наприклад, в Іраку лише за два місяці в 2022 році відбулося десять піщаних штормів.
Але тепер пилові бурі накривають й інші регіони світу, наприклад південну Європу. Коаліція ООН з питань піщаних і пилових бур (є й така) заявила, що пилові бурі мали “значний транскордонний вплив, впливаючи на різні аспекти навколишнього середовища, клімату, здоров’я, сільського господарства, засобів до існування та соціально-економічного добробуту людей”.
Оскільки кількість штормів зростає по всій планеті, вчені намагаються пояснити цю тенденцію. Основними факторами впливу вважаються масштабні вирубки лісів, надмірний випас худоби, ерозія ґрунту та зміна клімату.
Професор Девід Томас з Центру навколишнього середовища Оксфордського університету каже, що будь-яка активність людини на окраїнах пустель, яка зменшує розмір водойм або видаляє природну рослинність, підвищує ризики пилових бур. Найгіршими прикладами цього він назвав висихання Аральського моря та осушення іракських боліт.