За оцінками західних військових, Україна може повернути контроль над західним берегом Дніпра на Херсонщині вже наступного тижня.
Поки російські війська обстрілюють українські міста та критичну інфраструктуру в них, на фронті продовжується просування української армії. Із серпня на Херсонщині українська сторона відвоювала понад 1 170 квадратних кілометрів. У четвер у ранковому огляді військової ситуації британська розвідка стверджувала, що українські війська впевнено просуваються до Херсона.
Яка ситуація на фронті
Відступивши приблизно на 20 км на початку жовтня, російські війська, ймовірно, намагаються зміцнити нову лінію фронту на захід від селища Милове. На цій лінії точаться запеклі бої, особливо на заході, де російський фланг більше не захищений річкою Інгулець, повідомляє британська військова розвідка. За її даними, більшість російських військ на цій ділянці – це неукомплектовані підрозділи ВДВ.
Міноборони Росії інакше оцінило ситуацію на цій ділянці фронту, але фактично підтвердило, що можливий подальший контрнаступ українських військ стримують десантники.
Військовослужбовці ЗСУ на танках і БМП “атакували позиції російських десантників з метою проведення розвідки та прориву оборони”, йшлося в ранковому зведенні російського Міноборони.
Оперативне командування Південь заявило у четвер про звільнення ще п’яти населених пунктів у Херсонській області від російського контролю. За оцінками західних військових, Україна може повернути контроль над західним берегом Дніпра на Херсонщині вже наступного тижня, пише Financial Times. Херсон – на західному березі.
Починають тікати
Голова окупаційної адміністрації Херсонської області Володимира Сальдо вранці у четвер виступив із відеозверненням до керівництва Росії, в якому попросив допомогти організувати виїзд мешканців.
Віце-прем’єр України Ірина Верещук ще влітку радила жителям залишити південь Херсонської області через контрнаступ, що готується.
Звернення Сальдо до російського керівництва пролунало наступного дня після того, як Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує анексію Росією окупованих областей України. За резолюцію проголосували 143 країни, 35 утрималися. Проти резолюції проголосували лише п’ять країн – Росія, Сирія, Нікарагуа, Білорусь та КНДР.